לקבלת הצעה אטרקטיבית, מלא את פרטיך

ליסינג פרטי - איך מחשבים עלויות ומחירים

ליסינג פרטי זה סוג של שינוי תפיסה. בגלל צורת התשלום כבר לא צריך לחסוך שנים על שנים רק כדי לרכוש רכב משומש, אלא אפשר לקבל אחד חדש בלי לקרוע את הכיס. אז כמה עולה ליסינג פרטי ואיך בכלל עושים את זה?
ליסינג היה פעם נחלת ציי רכבים וחברות בלבד. היום המצב אחר וגם אנשים פרטיים יכולים להגיע לרכב חדש בלי לשלם את המחיר המלא עבורו ברכישה. אבל זה לא היתרון היחיד של ליסינג פרטי. אחד היתרונות הגדולים ביותר הוא שינוי התפיסה, כבר לא צריך להיות מוטרדים מירידת ערך הרכב, כחלק מעלות הליסינג אפשר לרכוש חבילה משלימה שגם תדאג לנושאים כמו תשלום לחברות הביטוח, אגרת רישיון רכב ואפילו תדאג להכניס את הרכב לטיפולים שוטפים על חשבונה.
השוני הגדול ביותר הוא האפשרות להחליף מדי כמה שנים את הרכב לרכב חדש יותר בהוצאה מינימלית.

 

רוצים את השורה התחתונה – כמה עולה ליסינג פרטי? גללו לפסקה האחרונה לקבלת דוגמאות.

 

 

כדי להבין את המחיר, בואו ניסע אחורה בזמן

הצורך ברכבי חברה נולד עוד הרבה לפני שחברות גדולות ומצליחות הבינו שאחד מהתנאים הכי טובים לעובדים שלהם הוא רכב. עוד בימים בהם לא היתה ברירה אלא לרכוש רכב עבור מקצועות שדרשו תזוזה ממקום למקום, כך שלחברות נוצר צי רכבי חברה. עם הזמן החברות הבינו שלא פשוט ולא משתלם להחזיק רכבים משלהן, אז מה הן עשו? החזיקו חברות שההתמחות שלהן הייתה אחזקת צי רכבים ונתנו להן לשבור את הראש: חברות הליסינג עשו את ניהול המשא ומתן מול יבואני הרכב, קנו את הרכבים המשתלמים לחברה, בדקו והשוו מחירי ביטוח, דאגו להכניס את הרכב לטיפולים שוטפים ואפילו דאגו למכור את הרכב כאשר הרכב הוחלף.

מבחינת העובד, רכב חברה היה פתרון מצוין: רכב לשימוש פרטי, עם הרבה פחות כאבי ראש ואפילו הבטחה של נסיעה ברכב חדש כאשר רכבי חברה הוחלפו אחת לשלוש שנים לערך. מאז זרמו הרבה מים בירקון ושינוי המיסוי לגבי אותם "רכבי חברה" הפך אותם ללא כדאיים כלכלית. הבעיה הייתה שלהשיג את המימון לרכב פרטי חדש... לא היה פשוט בכלל. חברות הליסינג חשבו ומצאו פתרון ראוי – ליסינג פרטי, ליסינג, אבל כזה שמיועד לאנשים פרטיים ולא לחברות.

ליסינג פרטי מחירים
photo created by freepik

איך נחשב כמה עולה ליסינג? תלוי בנתיב בו בחרתם: 

לליסינג פרטי יש שני נתיבים שצריך לבחור בינם לקראת סוף התהליך: רכישת רכב (ליסינג מימוני) או שימוש ברכב (ליסינג פרטי). כשהמטרה היא רכישת רכב חדש, ליסינג מימוני הוא למעשה עזרה במימון הרכב. במקום לשלם 100% ממחיר הרכב בזמן הקנייה, משלמים חלק קטן בהרבה, בין 15%-50%. חלק נוסף ממחיר הרכב משולם בתשלומים חודשיים נוחים לתקופה של עד 36 חודשים, ובסוף התקופה, הלקוח משלם את יתרת הסכום והרכב שלו.
כשהמטרה היא שימוש ברכב, תחילת התהליך זהה: תשלום מקדמה ותשלומים חודשיים נוחים אך בסוף התהליך, במקום לשלם את יתרת מחיר הרכב, בוחרים האם להמשיך לרכב חדש בתמורה למקדמה חדשה, או שמא משיבים את הרכב הנוכחי בתום העסקה לחברת הליסינג.
 

ליסינג פרטי – דוגמאות ומחירים

היתרון הגדול של עסקאות ליסינג פרטי הוא הגמישות: איזה רכב שתרצו, גודל המקדמה גמיש ומשך תקופת התשלומים גם היא גמישה. מחיר אופציית הרכישה בסוף התהליך ידועה כבר בהתחלה ובכל מקרה לא צריך להחליט האם לממש אותה עד לסוף התקופה.
 
כדי להדגים מה המחיר הדרוש, ניקח דוגמא מאד כללית -
נתבונן בשני מסלולים לעסקת ליסינג פרטי לרכב שמחירו הוא 120,000 ₪. במסלול אחד, יש לכם אפשרות לשלם מקדמה גדולה יותר – נאמר 35% כלומר: 42,000 ₪. התקופה שנבחרה: 36 חודשים. גובה התשלום החודשי: 1778 ₪ כאשר אופציית הרכישה בסיום התהליך עומדת על 20,000 ₪. עסקה נוספת עבור אותו הרכב יכולה להראות שונה מאד: מקדמה בגובה 15% מסכום הרכב – 18,000 ₪, אופציית רכישה: 25,000 לתקופה של שלוש שנים עם תשלום חודשי של 2306 ₪.
דוגמה נוספת: רכב שעלותו 59,490 ₪, מקדמה של 20% בגובה: 11,898 ₪ תשלום חודשי לתקופה של 36 חודשים: 966 ₪ עם אופציית רכישה בסיום התקופה בסך: 17,847 ₪.
 
תרצו לקבל עוד מידע ונתונים? השאירו פרטים בטופס ואחד מנציגי באדג'ט יחזור אליכם בהקדם.
 

כתבות רלוונטיות בנושא: