לקבלת הצעה אטרקטיבית, מלא את פרטיך

סוגי ליסינג - ההסבר המלא

למרות שתנאי עסקאות הליסינג משתנות מחברה לחברה ומעסקה לעסקה, קיימים מאפיינים נפוצים לעולם הליסינג ששווה להכיר, וכאלה שיסייעו לכם לעשות סדר בהיצע בשוק ובהחלטה האם ליסינג, מכל סוג, הוא המסלול הנכון עבורכם. במאמר הבא הבאנו לפניכם מידע כללי וחיוני על סוגי הליסינג השונים שכדאי לקחת בחשבון, כאשר אתם שוקלים לחתום על עסקת ליסינג ואפילו לפני חתימת החוזה.

מה זה ליסינג פרטי?

ליסינג פרטי, הוא סוג של השכרה (חכירה) של רכב חדש בתנאים מותאמים לטווח הארוך. הליסינג כולל תשלום מקדמה חד פעמית, שגובהה משתנה בהתאם לסוג הרכב, ובנוסף תשלום חודשי קבוע לתקופה קצובה. בבאדג'ט ליסינג פרטי הוא לתקופה של 36 חודשים. בתום התקופה, יכול הלקוח להחליט האם ברצונו לרכוש את הרכב או להחזיר את הרכב. בבאדג'ט קיימת אפשרות לרכוש את הרכב בהנחה של 12% ממחירון הרכב בתום העסקה. במידה ומחליט הלקוח לרכוש, ניתן לבצע זאת או כסכום חד פעמי או כתשלומים נוספים (בכפוף לתנאי האשראי האישיים).

אופציה נוספת, היא מעבר לעסקת ליסינג חדשה הכוללת רכב חדש. סוג האפשרויות והתנאים המדויקים שלהן בתום תקופת החכירה תלויים בסוג העסקה וחברת הליסינג.

יתרונות הליסינג הפרטי הם רבים:

  • מבחינה כלכלית, קל יותר לעמוד בתשלום המקדמה ובתשלום החודשי
  • ניתן ליהנות מכל היתרונות שברכישת רכב חדש, אך בפריסת תשלומים נוחה
  • "ראש שקט" - בבאדג'ט חבילת הליסינג הפרטי כוללת הכל, גם ביטוח טיפולים תקופתיים ואגרות רישוי (ברוב חברות הליסינג מדובר ב"ליסינג פרטי יבש", ללא ביטוח טיפולים תקופתיים ואגרות רישוי)

 

מה זה ליסינג תפעולי?

ליסינג תפעולי רגיל היא עסקת ליסינג בין מעסיק לבין חברת הליסינג, כשהדגש בסל השירותים ובתנאי ההשכרה\חכירה, הוא על הטבות הרלוונטיות לעסק ולרכבים שאותם מספק המעסיק לעובדיו. סל השירותים יכול לכלול שירותי תחזוקה מוזלים ורכב חלופי על פי צרכים ספציפיים. גם כאן, השירותים והתנאים יכולים להשתנות מעסקה לעסקה ומחברה לחברה, ועל המעסיק לבחור את העסקה המשתלמת ביותר. אגב, אם בחרתם לבחון את האופציה, שימו לב היטב לעניין הגבלת הקילומטראז’ והאחריות + התשלום על נזקים ברכב בסוף תקופת החכירה.

באשר ליתרונות עסקת ליסינג תפעולי, ניתן לומר כי סל השירותים הניתן על ידי חברות הליסינג יכול לחסוך כאב ראש למעסיק, לצד העובדה שלא מדובר כאן ברכישת רכב שיכולה, במקרים רבים, להכביד כלכלית. עם זאת כאמור, יש לבחון היטב כל עסקה כשלעצמה.

מה זה ליסינג תפעולי פרטי?

ליסינג תפעולי פרטי היא עסקה המוצעת לאדם פרטי או לחברות ועסקים. אפשרות זו נוחה במיוחד כשזקוקים לחבילת שירות כללית, וניתן לומר כי היא לרוב האפשרות שנותנת "ראש שקט" במידה הרבה ביותר.
העסקה דומה לליסינג הפרטי, אבל כוללת בתוכה גם ביטוח טיפולים ואגרות רישוי.
מאחר ובבאדג'ט חבילת הליסינג הפרטי כבר כוללת בתוכה את שני אלה – אין הבדל בין תפעולי פרטי לרק פרטי.

מה זה ליסינג מימוני?


הליסינג המימוני דומה מאוד לליסינג הפרטי ובהתאם, גם יתרונותיו דומים. במקרים רבים חברות יחשיבו את שני המסלולים הללו כאותו דבר. עם זאת, יתכן שחברות שונות מציעות עסקאות מותאמות יותר מבחינת התשלום כאשר מדובר בליסינג מימוני לעומת פרטי או, כאמור, שלא קיים הבדל כלל. בכל מקרה, יש לברר זאת מול כל חברה וחברה.
באדג'ט לא מציעים מסלול של ליסינג מימוני, אך קיימים מסלולי מכירת רכב שונים ואטרקטיביים.

מה ההבדל בין ליסינג פרטי לתפעולי?

ההבדל טמון במה כוללת כל חבילה וזה יכול להשתנות בין חברה לחברה. בדרך כלל מדובר בעסקאות המותאמות כל אחת, לקהל יעד שונה: לקוחות פרטיים לעומת עסקים וחברות. בבאדג'ט, כפי שציינו קודם, הליסינג הפרטי הינו גם תפעולי.
מבחינת מעסיק אשר מספק רכב עבודה לעובד, ככל הנראה יהיה חשוב יותר מחיר אטרקטיבי בכל הנוגע לתחזוקה, מחיר נוח בכל הנוגע לביטוח ואופציות לקבלת רכב חלופי בקלות, בייחוד כאשר רכב העובד חיוני לעבודתו. לעומת זאת, אדם פרטי ככל הנראה יעריך יותר מחיר נוח, חבילה הכוללת את כל מה שנדרש באחזקת רכב, ואת האפשרות לרכוש אח"כ את הרכב, בעת בה ייתכן ויהיה לו הסכום הנדרש. לכן, שתי העסקאות שונות זו מזו בתנאים ובמחירים הניתנים לכל שירות, וכן באופציה לרכישת הרכב בסוף העסקה: בד"כ ליסינג תפעולי יהיה יקר יותר ביחס לפרטי, אך עם שירותי תפעול רבים יותר והגבלת ק"מ גבוהה יותר שלרוב נדרשת בחברות.