לקבלת הצעה אטרקטיבית, מלא את פרטיך

קיה פיקננטו – רכב המיני הנמכר ביותר בישראל

קשה לדמיין את כבישי ישראל בלי קיה פיקנטו, אבל זה בהחלט היה המצב לפני כעשור. מכוניות המיני בישראל לא היתה נחלת הכלל ולמרות שרכבי המיני התחילו לחדור לשוק הרכבים בישראל, קיה פיקנטו היא זו שעשתה את המהפכה בשוק הרכב עם רכב בטיחותי, אמין, נוח ומאובזר מאוד החל מ-2011.
 

שנת ההשקה של קיה פיקנטו

שנת 2011 הייתה שנת ההשקה של קיה פיקנטו, ומאז היא עברה גלגולים רבים בעיצוב וגם בנראות אך הבסיס נשאר לרוב זהה. מבחינת נפח המנוע שהיה בעבר 1000 סמ"ק עלה בדגמים הבאים לנפח מנוע של 1248 סמ"ק ונראה שבהחלט זה הנפח הנחוץ.
 
קיה פיקנטו 2021
New kia picanto 2021
 
הביקוש לדגם הידני מול האוטומטי משתנה משנה לשנה אך בהחלט ניתן לשים לב להבדל בצריכת הדלק בין הדגם הידני לעומת האוטומטי, זה בהחלט מורגש מאז יצא הדגם הראשון של kia picanto   בישראל, אך גם מי שיעדיף רכב אוטומטי יחסוך משמעותית בצריכת הדלק.

קיה פיקנטו עיצוב חדשני מתמיד

בפיקנטו החדשה, שנת 2021, ניתן לראות שינוי עיצובי מעניין בפרונט של דגם GT לעומת דגם S. היא מגיעה עם מראה חדש חלק וחדשני המזכיר במידת מה רכב ספורט חדשני למרות מידותיה הקטנים, התאורה הקדמית הוחלפה ושודרגה, סט צמיגים חדש ומשוכלל שולב ברכב ועיצוב חדשני שולב בחלק האחורי של הדגם.

הפרונט של קיה פיקנטו - netcarshow.com

פרונט של קיה פיקנטו - netcarshow.com

עיצוב פנימי? תראו את המסך החדש!

הדאש בורד של הקיה לא השתנה משמעותית ונשאר בעיצובו הקלאסי המנצח עם נוחות אידאלית בזמן הישיבה בכסא הנהג. אך מה שבאמת השתנה זהו מסך המולטימדיה המשוכלל שנוסף לרכב, 8 אינץ', גדול משמעותית מהמסך בדגם הקודם. נושא מסך המולטימדיה לכאורה לא מהווה שיקול משמעותי ברכב, אבל ישראלים מתים על זה.  
 

מאתר הרכבים, netcarshow.com

הדאשבורד של kia picanto 2021 עם המסך החדש

 
בנוסף זה חשוב מאד בזמן נסיעה שיהיה לכם מסך מגע גדול שנוח מאוד ללחוץ על האפליקציות וכן יש לו מעט כאלו בקיה פיקנטו. הן כוללות מפת דרכים נוחה לשימוש, יומן, טלפון, השמעת מוזיקה, הודעות, וואטסאפ, זום. רק אל תשכחו להתרכז בנסיעה. אם כבר מדברים על מסכים חשוב לציין שגם המסך בדאש בורד עודכן לצבע מלא.
 

המראה הפנימי של קיה פיקנטו  ונוחות הישיבה

למרות המראה החיצוני שלה ואורכה הקצר יחסית שמגיע ל -3.6 מטר בלבד, בתוך קיה פיקנטו לא מרגישים שהיא קטנה, להפך הנוסעים מרגישים חלל מרווח ונוח מאוד. הגג המגובה שלה מסייע לנוסעים וגם לנהג להרגיש שאתה נוסע במכונית גדולה יותר ממה שהיא בפועל.
 
המושב האחורי בקיה פיקנטו - התמונה מאתר הרכבים, netcarshow.com
המושב האחורי בקיה פיקנטו
 
המראה האסטטי של הדלתות משלים את התחושה של נוחות אידיאלית למרפקים. גם לנוסעים מאחורה נוח מאוד כשלא קיים שוני באיכות המושב בין המושבים הקדמיים לאחוריים. אם נכנסים לתיאור החלק האחורי של הרכב כדי לדעת שנפח תא המטען של הקיה עומד על 255 ליטרים, מדובר על חצי מנפח תא המטען לרכבים משפחתיים אך בהחלט שימושי לזוג צעיר עם ילדים לסחיבת קניות והכנסת עגלה מתקפלת.
 

מה עם המפרט הטכני של קיה פיקנטו?

מנוע: מנוע הקיה מגיע נפח 1248 סמ"ק כפי שציינו קודם לכן, דגם GT הידני מגיע עם נפח 998 סמ"ק בלבד. עם זאת מדובר על נפח מנוע ראוי למכונית קטנה כמו פיקנטו. הנסיעה של הרכב נוחה מאוד בעיר וניתן להאיץ אותה יחסית במהירות אך קחו בחשבון שזה תלוי בכמות הנוסעים ברכב באותו זמן. אכן תרגישו הבדל אם רק הנהג נוסע או עוד 2 מבוגרים נוספים. המנוע מגיע עם 4 צילינדרים 84 כוחות סוס, הספק מרבי של 600 סל"ד, מומנט מרבי של 4200 סל"ד.
 
הילוכים: שימו לב שיש הבדל קטן בין הדגמים בנושא ההילוכים, הדגמים האוטומטיים גם דגם S וגם GT-LINE מגיעים עם 4 הילוכים. הדגמים הידניים לעומת זאת מגיעים עם 5 הילוכים, נושא חשוב שמומלץ לשקול.
 

הילוכים - התמונה מאתר הרכבים, netcarshow.com

הילוכים - התמונה מאתר הרכבים, netcarshow.com

 
מידות הרכב: ציינו כי אורך הרכב מגיע ל3.6 מטר אך גם הרוחב שלה מגיע ל-1.6 מטר בלבד. גובהה מגיע ל1.48 מטר, גובהה מהרצפה הוא 14 ס"מ. נפח תא המטען 255 ליטר ויכול להגיע עד 1000 ליטר אם מורידים את המושבים האחוריים לתוך חלל הרכב.
 
תא המטען של קיה פיקנטו - netcarshow.com
תא המטען של kia picanto - netcarshow.com
 
צריכה הדלק : צריכה הדלק בנסיעה עירונית מגיעה לבין 18.9 ק"מ ועד 20.8 ק"מ. נסיעה בינעירונית יכולה להגיע ל-24.4 קילומטר לכל ליטר. הצריכה המשולבת מגיעה לבין 20 ועד 22 ק"מ לליטר.
 
צמיגים: חישוקי הגלגלים מגיעים ב-14-16 אינץ, סוג הצמיגים בגרסת ה-S הוא 175/65 R14, ובגרסת ה-GT - 195/45 R16.
 

הצמיגים של קיה פיקנטו - התמונה מאתר הרכבים, netcarshow.com

הצמיגים והחלק האחורי של קיה פיקנטו
 
מערכת מולטימדיה: נוסף למסך 8" אינץ המגיע עם הדגם החדש, ניתן למצוא 4 רמקולים, חיבור USB, חיבור Wireless לאנדרואיד ואפל.
 

מערכת המולטימדיה של קיה פיקנטו

מערכת המולטימדיה של קיה פיקנטו
 
מערכות בטיחות: קיה פיקנטו מגיעה עם מערכת מניעת בלימה ABS, מערכת יציבות ESC, מערכת VSM, מערכת HAC המונעת הידרדרות הרכב בזמן עצירה בעלייה, מערכת ESS, סנסורים לנסיעה אחורה, מערכת SRS.
 
לסיכום, קיה פיקנטו היא רכב אידאלי מאוד לנסיעה בתוך העיר ותאפשר לכם ניידות קלה ופשוטה לנסיעות קצרות ובינוניות, לעיתים תורגש חוסר אטימות מרעשים בזמן נסיעה מחוץ לעיר ובנסיעה מהירה מעל 100 קמ"ש אך זה לא משהו שנסיינים שלנו שמו על זה דגש ולרוב אפשר להנאות מנסיעה בטוחה ברחבי הארץ ללא התלבטות כלל.