לקבלת הצעה אטרקטיבית, מלא את פרטיך

נסיעה בטוחה בחורף

החורף מביא עימו גשמי ברכה, אך מבחינת ציבור הנהגים הגשמים יכולים בקלות להפוך מברכה לקללה. נזילות מים ברכב, חדירת מי גשמים לתא הנוסעים והצפת המנוע, הן רק חלק מהבעיות שעלולות להיגרם מהמפגש בין הרכב למים, בעיות אשר, בטיפול לקוי, עלולות לגרום לבעיות חשמל, חלודה ואף לסכנת בטיחות של ממש ולטווח ארוך אף להוביל לירידת ערך. ממה בדיוק צריך להיזהר, מהן דרכי הטיפול ואיך בכל זאת אפשר לעבור את החורף בשלום? סיכמנו לכם מספר נקודות חשובות.

הסכנה: החלקת הרכב על הכביש הרטוב

במדינה כמו שלנו שבה כל חורף כולל ימי גשם סוערים וכמויות משקעים רבות היורדות בפרק זמן קצר הדבר יוצר סכנה בנהיגה על הכביש. בתחילתו של החורף כאשר מצטברים על הכביש לכלוך ושמן מתקופת הקיץ הם עולים לפני השטח אחרי הגשם הראשון ומחלישים את היאחזות הגלגלים בכביש. זוהי הסיבה שבגללה צריך להיות זהירים במיוחד בנהיגה בימים הראשונים של הגשם.

בהמשך החורף כשיורדים גשמים חזקים יכולים להצטבר שלוליות והכבישים יהיו חלקים במיוחד הפעם בגלל המים המצטברים על הכביש. לכן, נהיגה בחורף על כבישים בינעירוניים דורשת תשומת לב מרובה ונסיעה איטית מהרגיל משום שהגלגלים חלקים מאוד ויכולת הבלימה של הרכב יורדת משמעותית, זהו מצב מאד מסוכן שיכול להוביל בקלות לאובדן שליטה.

נסיעה בטוחה בחורף

הפתרון: תחזוקת הגלגלים ומערכות בלימה חכמות

כדי למנוע החלקה של הרכב על כביש רטוב ישנם שני פרמטרים המסייעים לנו להישאר בטוחים. בגלגלי הרכב ישנם חריצים שתפקידם לנקז את המים ובכך למנוע החלקה. מומלץ לוודא שהחריצים תקינים ושהן קרע או שחיקה בצמיגים. הדבר רלוונטי לכל ימות השנה אך חשוב אף יותר בעונת החורף הגשומה. יש לבדוק גם לחץ אוויר בגלגלים ולוודא שהוא תואם את הנחיות היצרן. לחץ גבוה מדי יגרום לאחיזה נמוכה בכביש ואילו לחץ נמוך מדי יגרום לבלאי מהיר יותר של הצמיגים וירידה במהירות הרכב.

שמירה על לחץ אוויר תקין בצמיגים

בנוסף לתחזוקת הגלגלים ישנן גם מערכות בלמים מתקדמות המסייעות במניעת החלקה. מערכות אלה נקראות ESP ו-ABS והן מותקנות בכל כלי‏־הרכב החדשים. מערכת ה-ESP מפעילה באופן אוטומטי את בלמי הרכב במקרים שבהם היא מזהה פוטנציאל לאובדן שליטה, זאת באמצעות הפסקה של פעולת מנוע הרכב לרגעים ספורים. מערכת ה-ABS מאפשרת בלימה פתאומית של הרכב מבלי שינעלו הגלגלים במהלך נהיגה בחורף על כביש רטוב. אם הגלגלים ננעלים, הרכב יכול להחליק על הכביש והנהג עלול לאבד שליטה.

הסכנה: ראות אפסית בזמן נהיגה

בזמן שקר וגשום מצטברים על החלון הקדמי של הרכב אדים וטיפות מים זהירות אשר עשויות למנוע את הראות בשמשה הקדמית בזמן נהיגה. זה כמובן מסכן את יושבי הרכב משום שלא ניתן לראות את תוואי הדרך, כלי רכב מקדימה ואף בורות או שלוליות.

ראות אפסית בזמן נהיגה בחורף

הפתרון: בדיקה של השמשה והמגבים לפני נסיעה

הכלים המשמעותיים ביותר שתפקידם לסייע לנו ריאות טובה בזמן גשם שוטף הם מגבי הרכב והמזגן שמייבש את האדים. מגבים בלויים לא יוכלו לגרוף את המים כראוי ואף יגרמו להיווצרות סימנים על גבי החלון. וודאו בתחילת כל חורף שמגבי הרכב תקינים, לא יבשים או סדוקים, במידת הצורך יש להחליפם. יש לוודא תקינות המזגן גם אם אתם לא תהיו זקוקים לו לחימום או לקירור, עצם העובדה שהוא יוציא אוויר יבש יכול לעשות את ההבדל בזמן נסיעה ממושכת בעונת החורף.

הסכנה: הצפת המנוע בכניסה לשלוליות עמוקות

ישנם מקומות רבים שבהם מי הגשמים אינם מתנקזים כראוי וכך נוצרות שלוליות עמוקות. כניסה לשלוליות הללו עשויה ליצור הצפה של המנוע ולהביא לכיבוי פתאומי של הרכב.

הפתרון: נסיעה זהירה ותחזוקה של המנוע

רצוי להימנע ככל הניתן מכניסה לשלוליות עם הרכב כדי למנוע הצפה של המנוע ואפשרות של אובדן שליטה. יחד עם זאת לא תמיד הדבר מתאפשר, לכן מומלץ לעבור את השלוליות באיטיות ובזהירות רבה כדי למנוע התרוממות של מים לעבר המנוע. כמובן שיש תמיד לוודא שיש ברכב מספיק שמן מנוע ונוזל קירור כדי להבטיח שהמנוע יכול לתפקד כראוי.

כדאי לדעת כי באדג'ט מתחזקים את כלי־הרכב של החברה לפני הגעת החורף וגם במהלכו כדאי שתוכלו ליסוע ברכבים בטוחים ברמה גבוהה במיוחד.

החברה מכינה את צי הרכבים בכל שנה לקראת העונה הגשומה כדי להבטיח את בטיחות לקוחותיה.

תוכלו לרכוש רכב יד 2  בסניפי החברה וגם להשכיר כלי־רכב לתקופות קצרות. צרו איתנו קשר עוד היום, ואנו נשמח להתאים לכם את הרכב המושלם, שישמור עליכם גם במהלך החורף.