לקבלת הצעה אטרקטיבית, מלא את פרטיך

מהם הרכבים המועדפים על הישראלים בשנת 2021?

תעשיית הרכב היא תעשייה שמאופיינת בהתקדמות תמידית, מבחינה מכאנית, טכנולוגית, עיצובית ובטיחותית. בכל שנה נדרשים הדגמים החדשים להוכיח את עליונותם על הדגמים של השנה הקודמת, וכך גם השנה. לכבוד ההגעה למחציתה של שנת 2021, הגיעה הזמן לבחון אילו רכבים הם האהובים ביותר על הישראלים בשנה הנוכחית עד כה.
 

מיצובישי אאוטלנדר, רכב הפנאי המוביל בישראל. התמונה מאתר  ultimatespecs.com

מיצובישי אאוטלנדר, רכב הפנאי המוביל בישראל. התמונה מאתר  ultimatespecs.com

משפחתית או פנאי – מה מעדיפים הישראלים 

מבחינת הישראלים ישנן שתי קטגוריות הנמצאות בראש סדר העדיפויות ובהתאם גם בראש טבלת המכירות. הראשונה היא קטגוריית המשפחתיות שמציעה מגוון גדול במיוחד של דגמים ומבטיחה פרקטיות, יעילות ורמת בטיחות גבוה למשפחה. השנייה היא קטגוריית הפנאי שמציע אבזור מפנק ובדגמים מסוימים גם יכולות שטח סבירות שקורצות במיוחד לקהל הישראלי חובב הטיולים.
 
מבחינת מכירת רכבים, הרבעון הראשון של שנת 2021 היה רבעון מצוין לחברות הרכב והיבואנים בארץ, כאשר נמסרו מעל ל-100,000 רכבים חדשים. במקום הראשון נמצאות המשפחתיות ואחריהן מכוניות הפנאי שטח והסופר מיני הפופולאריות.

מובילת הטבלה – טויוטה קורולה

מלכת המסירות של הרבעון הראשון היא טויוטה קורולה, המשפחתית המעולה של קונצרן הרכב היפני. הדגם של 2021 מגיעה גם בתצורה היברידית, כולל מערכות בטיחות מתקדמות הכוללות מערכת שיוט אדפטיבית, התרעת בלימת חירום, מערכות זיהוי תמרורים וסטייה מנתיב ועוד. הקורולה מגיעה ברמות גימור שונות החל מגרסת בסיס עד לגרסת סדאן מפנקת.
 

טויוטה קורולה 2018 - התמונה מאתר - ultimatespecs.com

טויוטה קורולה 2018 - התמונה מאתר - ultimatespecs.com

רכב מנהלים משפחתי – סקודה סופרב

דגם נוסף שמושך את תשומת הלב של הישראלים היא סקודה סופרב החדשה. הסופרב שייכת לקטגוריית המנהלים והיא נחשבת לדגם מפנק ובעל רמת אבזור גבוהה במיוחד. בהתאם למגמה הרווחת בשנים האחרונות, את סקודה סופרב ניתן לרכוש גם בגרסה היברידית חסכונית במיוחד או בגרסת בנזין. הסופרב היא רכב מרשים מבחינה חיצונית, אך גם מבחינה מכאנית ומבחינה מערכות בטיחות מדובר ברכב הנמצא בחזית הטכנולוגית של דגמי רכבים 2021.
 
 
סקודה סופרב 2021. התמונה מאתר - ultimatespecs.com
סקודה סופרב 2021. התמונה מאתר - ultimatespecs.com

הקונצרן המוביל – רכבי יונדאי מובילים

"יונדאי" הוא קונצרן הרכבים שמסר את מספר הרכבים הגדול ביותר נכון לרבעון הראשון של 2021 עם דגמים מובילים כמו יונדאי i10 הקומפקטית שמספר הפרטים הנמכרים בכל שנה ושנה הוא גבוה מאוד, i20 הפופולארית והטוסון החביב. האחות הגדולה והפחות מוכרת שלהם היא ה-"אלנטרה". יונדאי מתגאים בכך שהאלנטרה היא מכונית משפחתית ברמת גימור של רכב מנהלים, ואכן האלנטרה עושה רושם של רכב מפנק במיוחד, הן מבחינה חיצונית והן מבחינת רמת האבזור שהיא כוללת. גם האלנטרה מצוידת במערכות בטיחות מתקדמות מה שהופך אותה לרכב אידיאלי למשפחה ולפנאי. 
 

מה שחשוב לישראלים – רכב חדש 2021

 

קהל היעד הישראלי הוא אינו קהל לקוחות שקל לרצות, הישראלים בודקים, משווים וחוקרים ולרוב יודעים מה הם מחפשים ועל מה הם אינם מוכנים להתפשר. המאפיין הראשון שהלקוחות הישראלים לא מוכנים לוותר עליו הוא נושא הבטיחות, מנתוני מכירה של שנים קודמות עולה כי רכבים שאינם מצוידים במערכות בטיחות חדשניות או שקיבלו ציון נמוך במבחני הריסוק השונים אינם הופכים ללהיט מכירות, בעיקר כאשר מדובר במכוניות משפחתיות.
 
 
רכבי 2021 מאופיינים במערכות בטיחות חדשניות כאשר משרד התחבורה ורשות המיסים מעניקות הטבות מס לרכבים המצוידים במערכות מתקדמות, כך שמכונית מצוידת היטב עשויה להיות גם בחירה כלכלית נבונה.
 

2021? מסכים גם ברכב

כיאה לאומת הסטארט אפ, מסך באוטו הוא מאסט, אז חשוב שהוא יכלול את מיטב מערכות השליטה ובקרה שהופכות את הנסיעה לנוחה ומפנקת. בנוסף למסך מגע ברכב הישראלים אוהבים רמת אבזור גבוהה, חברות הרכב הבינו את זה והן משווקות לישראל חבילות אבזור שונות הנעות במחירים שונים, חבילות האבזור מתחילות באבזור בסיסי עד לרמת גימור פרימיום שלרוב מבטיחה אבזור מפנק ומקיף.
 
ניתן למצוא מסך מגע גדול במיוחד גם ברכבים המשפחתיים כמו מאזדה 3 וגם ברכבי המיני החדשים של קיה פיקנטו.
 

בשורה התחתונה – רכבים חדשים 2021

 
שוק הרכב נמצא בשיאו לאחר שנת הקורונה הקשה בה ספגו היבואנים ירידה חדה בסך מכירות הרכב בישראל. בנוסף למגמת המעבר לרכבים היברידיים ניתן לזהות השנה בפעם הראשונה דריסת רגל גם למכוניות חשמליות, אך זו עוד במספרים זניחים. נראה כי גם בהמשך שנת 2021 המשפחתיות ורכבי הפנאי  ימשיכו לככב בראש טבלת המכירות.