לקבלת הצעה אטרקטיבית, מלא את פרטיך

רכבי מיני מומלצים

שוק מכוניות המיני והסופר מיני פרץ לתודעה שלנו רק בשנים האחרונות וכבר הצליח לכבוש את חיינו, עם מכוניות קטנות וזולות, נוחות וחסכוניות. מי היה מאמין שבקופסה כל כך קטנה, יהיה אפשר להכניס מרווח כה גדול, נוחות, אבזור ובטיחות ללא פשרות? זו כנראה הסיבה שמכוניות המיני הן כה פופולריות בישראל.
לכן, אספנו עבורכם כמה מהדגמים המובילים והמומלצים בקטגוריות אלו, יחד עם מפרטם הטכני, על מנת לעזור לכם לבחור את המכונית הבאה שלכם לפי העדפותיכם ותקציבכם.

חווית נהיגה

אין ספק כי יונדאי i10 היא רכב מיני מומלץ מאד בשוק רכבי המיני. בעזרת הנוחות, איכות החומרים ומרווח ענקי, היא לא רק מתחרה רצינית לפיקנטו המסורתית, אלא אפילו נושקת לקטגורית הסופר מיני. יחד עם תיבת ההילוכים האוטומטית פלנטרית שבה היא מצוידת, ה-i10 מציעה חווית נסיעה חלקה ונעימה במיוחד, בעיקר בדרכים עירוניות. ה-i10 היא בעלת מנוע בנזין 1,000 סמ"ק עם הספק מרבי של 66 כוחות סוס, מאיצה מאפס למאה קמ"ש ב-16.8 שניות ומגיעה למהירות מרבית של 145 קמ"ש. צריכת הדלק הממוצעת שלה היא 16.6 ק"מ לליטר, כאשר צריכת הדלק העירונית שלה היא 13.3 ק"מ לליטר וצריכת הדלק הבינעירונית שלה היא 20 ק"מ לליטר. בכל הנוגע לבטיחות, ה-i10 זכתה בארבעה כוכבי בטיחות במבחני הריסוק, בעלת מערכות ABS ו-EBD ומצוידת ב-6 כריות אוויר.

רכב מיני - יונדאי i10

המספרים מדברים

איך אפשר שלא לדבר גם על קיה פיקנטו, הרכב הנמכר ביותר בישראל מאז שנת 2015. הדגם המוכר והאהוב, הוא מהנוחים והאמינים בשוק רכבי המיני. מדובר ברכב קטן אך מרווח, בעל אבזור שעונה על כל צרכי הנהג באופן יעיל ביותר. מנוע ה-1,200 סמ"ק שלו מייצר עד ל-85 כוחות סוס, מה שהופך את הרכב הקטן הזה לעוצמתי וכיפי לנהיגה. עם צריכת דלק ממוצעת של 17.8 ק"מ לליטר, 4 כוכבי בטיחות במבחני הריסוק, מערכות ABS, EBD, BAS ו-7 כריות אוויר, קשה לפקפק במעמדה של הפיקנטו כמלכת רכבי המיני בישראל.

רכב מיני - קיב פיקנטו

רכב מיני משפחתי

ודאי תשמחו לשמוע כי קיימים רכבי מיני המתאימים גם למשפחות, הן מבחינת המרווח הפנימי והן מבחינת הבטיחות – הדבר שהכי חשוב לנו כשאנו חושבים על המשפחה שלנו. מדובר ברכבי סופר מיני, ואחד מהם – מאזדה 2 – בהחלט עונה על הצרכים הללו. מדובר ברכב מיני משפחתי קטן וחזק, בעל מנוע 1,500 סמ"ק עם הספק מרבי של 112 כוחות סוס, אשר מקנה לו יכולת תאוצה מאפס למאה קמ"ש תוך 10.3 שניות ומהירות מרבית של 188 קמ"ש. גם צריכת הדלק הנמוכה יחסית של מאזדה 2 – 17.5 ק"מ לליטר בממוצע, 13.1 ק"מ לליטר בדרך עירונית ו-21.2 ק"מ לליטר בדרך בינעירונית – מקנה לה יתרון משמעותי. ומה בנוגע לבטיחות? המאזדה 2 מאובזרת במערכות ABS, EBD, BAS ו-6 כריות אוויר, נתונים אשר הקנו לה ציון מכובד של ארבעה כוכבי בטיחות במבחני הריסוק.

רכב מיני משפחתי - מאזדה 2

רכב מיני חסכוני

רכב סופר מיני מומלץ נוסף שהצליח להגיע לרשימה זו, הוא הטויוטה יאריס, בעיקר בזכות דרגת הזיהום הנמוכה שלו והיותו רכב מיני חסכוני, אך גם בעיקר דרגת הבטיחות הגבוהה שלו. היאריס מצוידת במנוע בנזין 1,500 המפיק עד 112 כוחות סוס. צריכת הדלק הנמוכה שלה היא מהטובות בשוק: 20.8 ק"מ לליטר בממוצע, 16.7 ק"מ לליטר בדרך עירוניות ו-24.4 ק"מ לליטר בדרך בינעירונית. מעבר לכך, היאריס מגיעה גם בגרסה היברידית בעלת צריכת דלק משולבת של 27.8 ק"מ לליטר.
ובכל הנוגע לבטיחות – מעבר לשלוש המערכות ה"קלאסיות" (ABS, EBD, BAS) היאריס מצוידת גם במערכות ESP ו-TCS ו-7 כריות אוויר. מכלול מערכות הבטיחות הללו העניק ליאריס לא פחות מ-5 כוכבי בטיחות.

רכב מיני - טויוטה יאריס

עמודים רלוונטיים נוספים:

תפריט מכירת רכב
המדריך לקניית רכב
רכב עד 40,000 ש"ח
רכבים חסכוניים בדלק
יונדאי i20 מול יונדאי i30
טויוטה יאריס או מאזדה 2
המכונית הכי יקרה בעולם