לקבלת הצעה אטרקטיבית, מלא את פרטיך

המדריך לקניית רכב


כותרת של ספר מפורסם טוענת: "כל בית צריך מרפסת" ואנחנו טוענים – כל אדם צריך רכב. במדינת ישראל, רכב משמעו עצמאות. רכב מאפשר לכם לתכנן את לוחות הזמנים שלכם בצורה יעילה יותר, להגיע מהר יותר ממקום למקום, לא להסתמך על תחבורה ציבורית או טוב ליבם של אנשים ולהיות אדונים לעצמכם במלוא מובן המילה. אם גם אתם הגעתם למסקנה שהגיע הזמן להיות בעלי רכב גאים (או לחילופין להחליף את מה שאתם נוהגים בו כיום למשהו הרבה יותר מפנק) הגעתם למקום הנכון. בפניכם כמה טיפים לקניית רכב שכל אדם צריך לדעת טרם הרכישה.
כדי לעבור היישר לעמוד מכירת רכב לחץ כאן
 
 

קניית רכב – מראה חיצוני


קניית רכב היא לא דבר שאתם מבצעים מדי יום, וגם לרוב אפילו לא אחת לשנה, לכן יש להגיע מוכנים ככל האפשר אל תהליך הקנייה. חקרו בבית מעט על סוגי הרכבים השונים, בחרו את הקטגוריה המתאימה לכם (מיני, סופר-מיני, משפחתי, רכב מנהלים, ג'יפון עירוני וכו') ומתוכה החליטו על מספר דגמים או חברות שאתם מעוניינים בהן. מומלץ להחליט על שניים או שלושה דגמים אופציונליים ולהסגר על הדגם הספציפי המבוקש רק לאחר שראיתם את הרכב, ישבתם בו וכמובן נהגתם בו. זכרו, על הנייר, דגם מסוים יכול להראות נהדר, אך לאחר שתנהגו בו תגלו כי חווית הנהיגה לא נעימה לכם, הרכב נמוך מדי או גבוה מדי עבורכם, שדה הראייה לא מספיק נוח ועוד. הקפידו לוודא כי בדקתם את כל הפרמטרים של חווית הנהיגה טרם הרכישה.

 
 

בחורה שאוהבת את הרכב שלה

 

קניית רכב - טיב מכני


"אל תסתכלו בקנקן, אלא במה שיש בו" - האימרה שלמדו אותנו כבר בגן הילדים הופכת עוד יותר רלוונטית כאשר מדובר ברכב. רכב יכול להיות יפהפה מבחוץ, ללא שריטה אחת על הצבע, מבריק ונקי, עם ריפודי עור מפנקים וכל האבזור הטכנולוגי הקיים, אבל להיות במצב מכני נוראי שלא מאפשר נסיעה בטוחה ונעמה כפי שאתם רוצים. זכרו, המראה החיצוני של הרכב לא מעיד דבר על טיבו המכני, ורכב קונים על פי טיבו המכני. כאשר אתם עומדים לרכוש רכב, שאלו על העבר שלו, על מצבו הנוכחי, מתי עבר טיפולים לאחרונה, וכמובן מתי עליו לעבור מבחן כשירות (טסט), ובקשו לראות בדיקת קנייה ממכון חיצוני, או לערוך אחת כזו במידה ולא בוצעה.
 

היסטוריית הרכב

אם אתם מתכננים על קניית רכב משומש, חשוב שתבינו את היסטוריית הרכב. בקשו מהמוכר את היסטוריית הטיפולים ושאלו את השאלות הנכונות – אילו חלקים משמעותיים הוחלפו ברכב, האם מדובר בחלפים מקוריים או זולים, מתי הוחלפו הצמיגים ברכב, מה מצב המצבר, מתי עבר הרכב מבחן כשירות ועוד. הביטו על מד הקילומטרים ברכב, שיתן אינדיקציה לא רעה למצב הבלאי שבו; 20,000 קילומטר לכל שנה בה הרכב נמצא על הכביש זה מספר ממוצע וסביר בהחלט לשוק הפרטי, בעוד שרכב שנרכש משוק הליסינג או ההשכרה יעמוד בדרך כלל על 30,000 קילומטר לשנה. כמובן שאם אתם רוכשים רכב שנמצא מתחת או מעל לממוצע, אתם תראו את הנתון הזה משתקף במחיר הסופי. אם אתם נוהגים לנסוע מספר נמוך יותר של קילומטרים מדי שנה, יתכן וישתלם לכם יותר לבחור דווקא רכב עם מספר קילומטרים גבוה יותר, מתוך ידיעה שאתם תורידו את הממוצע השנתי במהלך תקופתכם עם הרכב, וכך תרוויחו עליו את ערכו המלא כאשר תרצו אתם למכור אותו ולהתקדם.
 
 

תינוק בתוך רכבלמה לקנות רכב דרך באדג'ט?

בקניית רכב חשוב שיהיה גוף בעל מוניטין וצי רכבים מתוחזקים ברמה גבוהה. ותק החברה מוכיח בכל שנה כי הקונים החדשים והחוזרים מקבלים שקט נפשי לאחר הקניה, כאשר ידוע להם שיש למי לפנות גם אם מתעוררת בעיה. רכישה בשוק הפרטי יכולה להיות מאד לא בטוחה בעוד שעם באדג'ט תקבלו אחריות על הרכב, במיוחד אם בחרתם במסלול באדג'ט גולד – מסלול המקנה לכם אחריות מורחבת של שנתיים, הכוללת רכב חילופי במקרה הצורך. לבאדג'ט אפשרויות רבות ושונות לקניית רכב, המתאימות את עצמן לכל כיס, כולל אפשרות טרייד אין, בה אתם מביאים את הרכב הישן שלכם ומקבלים עליו זיכוי לרכישת רכב חדש.


אפשרויות מימון

בין שלל טיפים לקניית רכב משומש – הטיפ החשוב ביותר הוא לבחון בצורה מדוקדקת את אפשרויות המימון שלכם. אם ברשותכם את הסכום המלא לרכישה, אשריכם, אבל אם תרצו לקחת הלוואה בכדי לרכוש רכב, עשו סקר שוק נרחב. לא תמיד ההלוואה שנותן לכם הבנק היא ההלוואה הטובה ביותר, ולעיתים אפשרויות המימון שמציעות לכם חברות הרכב, תהיינה הבחירה הנכונה ביותר עבורכם. בדקו את המספרים לעומק ובצעו רכישה מושכלת, נבונה וכזו שלא תפגע בכיס שלכם בטווח הרחוק.
לעמוד אפשרויות המימון בבאדג'ט


נסיעה מהנה!