לקבלת הצעה אטרקטיבית, מלא את פרטיך

המכוניות של פורד (Ford) – נוסחה מנצחת לאורך זמן

מכוניות פורד (Ford) אמנם מיובאות באופן סדיר לישראל על ידי חברת "דלק מוטורס “ החל משנת 1999 , אך החברה הוקמה כבר ב- 1903 בארצות הברית, והינה אחת מיצרניות הרכב הוותיקות והגדולות בעולם, שכיום ממוקמת במקום ה- 5 בדירוג יצרניות הרכב בעולם ומקום שני בארצות הברית.

הנרי פורד – האיש והאגדה


הנרי פורד נחשב לאבי השיטה המודרנית לייצור בשיטת הפס ההמוני, מה שאפשר לחברת פורד להוזיל עלויות ייצור ולהתחיל לייצר מכוניות שהיו ניתנות לרכישה גם על ידי מעמד הביניים בזמנו. בעקבות המשבר הכלכלי שפרץ בארצות הברית בשנות ה- 2000 מכרה חברת פורד את אחזקותיה בחברות רכב אחרות, כמו אסטון מרטין ולנדר רובר, וחזרה להתמקד במה שהיא יודעת לעשות הכי טוב: לייצר מכוניות משפחתיות איכותיות ובטיחותיות במחירים נוחים לקהל הרחב.

פורד פוקוס – האס בשרוול של חברת פורד


בתחילת דרכה, פורד ייצרה מגוון של כלי רכב, כולל טרקטורים ואוטובוסים, אך כיום היא מתמקדת בעיקר בייצור של רכבים פרטיים, רכבי שטח ומכוניות מסחריות. אחד הדגמים הפופולאריים והנמכרים ביותר הוא כמובן ה- Ford Focus (פורד פוקוס), שהחליף, בשנת 1999, את הדגם הקלאסי של פורד אסקורט, דגם אשר הספיק להימכר עד אז עשרות מיליוני פעמים! פורד פוקוס נחשבת למהפכנית בתחום המכוניות המשפחתיות, משום שהיא הדגם הראשון שהציג מכונית בעלת יותר מקום פנימי לטובת נוחות הנוסעים, עם תצרוכת דלק חסכונית ועיצוב חדשני. פורד פוקוס 2018 תוצג בישראל בתחילת 2019, כדור הרביעי של הרכב. כאשר הדור השלישי נחת בישראל, בשנת 2012, הוא גרם לסערה והתלהבות גדולה, והפך לדגם הנמכר ביותר בשוק הרכב באותה שנה (פעם ראשונה שהתואר הזה נמסר למכונית אירופאית מאז שנות ה-80'!), אז רק ניתן לנחש כי הדור הרביעי שעתיד להגיע אלינו ייצר התלהבות דומה.

 דגמי המסחר של פורד


דגם פופולארי נוסף הוא ה- Ford Transit, אחד מדגמי הרכב המסחריים והפופולאריים ביותר בישראל. דגם זה משלב בין יכולתו לשמש כרכב מסחרי, מבחינת שטח אחסון ועוצמת מנוע, לבין התנהגות כביש דומה לשל רכב פרטי, מה שהפך אותו לדגם המועדף להובלות בשטחים עירוניים.
בארצות הברית דגמי הטנדר (פיק אפ) מובילים במכירות בקטגוריה זו במשך עשרות שנים עד שהפכו לאייקון תרבותי של ממש.

ניתן למצוא רכבי פורד למכירה מיד ראשונה ושניה ומכל הדגמים כאן

מה נראה בעתיד?


בשנה הנוכחית ובשנה הקרובה חברת פורד מתכננת להוציא מחדש כמה מהדגמים המובילים שלה בשדרוג עדכני לעידן הממוחשב. הדור החדש של דגמי החברה יצויד במערכות שליטה ממוחשבת על כל חלקי הרכב, בשילוב עם מערכות ניווט ומולטימדיה. ברשימת הדגמים ששווה לחכות להם אפשר למצוא הוצאה מחדש שלFors Fiesta , הדגם הקומפקטי שהיה פופולארי מאוד בעבר. כמו כן צפויים שינויים ושיפורים טכנולוגים בדגמי רכבי השטח כמו ה- Explorer , וכמובן הדור הבא של הפורד פוקוס, שצפוי לשפר משמעותית את חווית הנסיעה מבחינת התנהגות כביש של הרכב ונוחות הנוסעים.
כמובן שכמו שאר יצרניות הרכב, פורד תמשיך לפתח ולתמוך במגמה של הפחתת צריכת הדלק על ידי מעבר לאנרגיה חשמלית. הדגם ההיברידי של פורד, Fors Fusion , המשלב מנוע מבוסס דלק ויכולת הנעה חשמלית, ימשיך להשתכלל עד שיוכל להוות תחלופה לרכבים ממנועי בנזין מסורתיים.

 


עמודים רלוונטיים נוספים:

תפריט מכירת רכב
על רכבי יונדאי
על רכבי רנו
על רכבי מרצדס
המכונית הכי יקרה בעולם