לקבלת הצעה אטרקטיבית, מלא את פרטיך

רכבים חסכוניים בדלק

מחירי הדלק הגבוהים של השנים האחרונות, דוחפים יותר ויותר אנשים לחפש רכב חסכוני בדלק. הדבר הוביל, אפוא, לייצור של מכוניות מתקדמות וחסכוניות מאוד. רמת החיסכון בדלק משפיעה על הכיס שלנו ועל הסביבה כאחד, לכן חשוב למצוא רכב אשר יתאים לדרישותינו וצרכינו מחד, ויהיה חסכוני בדלק מאידך, דבר אשר יחסוך לנו כסף רב בעתיד וגם יעזור לשמור על איכות הסביבה.

ממה מושפעת תצרוכת הדלק?

חשוב לזכור כי תצרוכת הדלק המופיעה בנתוני הרכב, היא לא מדויקת. למעשה, מדובר בתצרוכת דלק לרכב בתנאי מעבדה, כלומר תנאים אידאלים בהם נוסע הרכב, ולא בנסיעה שגרתית של הצרכן. בפועל, מושפעת תצרוכת הדלק של הרכב מגורמים רבים, כגון מצבו המכני של הרכב או איכות הדלק שבו תדלקנו את הרכב. זאת ועוד, תצרוכת הדלק מושפעת גם מגורמים עליהם אין לנו שליטה כלל, כמו מצב התנועה בכביש. דבר נוסף שחשוב לזכור הוא שנפח המנוע אינו בהכרח משפיע על תצרוכת הדלק, לכן יכול מאוד להיות כי תמצאו רכב בקטגוריה מסוימת עם נפח מנוע גדול יותר מרכב אחר באותה הקטגוריה, אך חסכוני בדלק הרבה יותר.


משפחתית קומפקטית

המשפחות הקטנות ודאי יהיו מעוניינות ברכב מרווח ונוח, לא גדול מדי, ועם זאת כמובן חסכוני בדלק. אחד מהרכבים העונים להגדרה זו, הוא פורד פוקוס, עם מנוע בנפח 1.6 ליטרים ותצרוכת דלק של 14.9 ק"מ לליטר.

גם המאזדה 3 חסכונית מאוד בדלק, עם מנוע בנפח 2 ליטרים אך עם תצרוכת דלק של 15.5 ק"מ לליטר בממוצע. כאן, למשל, ישנה דוגמה נהדרת לרכב בעל מנוע יותר גדול אך עם תצרוכת דלק נמוכה יותר.מכוניות מיני וסופר מיני

בקטגוריית המיני נוכל למצוא יונדאי i10 בגרסת המנוע בנפח 1.2 ליטרים ותצרוכת דלק של 14.6 ק"מ לליטר ויונדאי i10 בגרסת המנוע 1 ליטר, עם תצרוכת דלק של 14 ק"מ לליטר בממוצע.


אם אתם מעוניינים ברכב קטן אך חזק ומרווח במיוחד, כנראה שאתם מחפשים מכונית סופר מיני. בראש טבלת המכוניות החסכוניות בדלק בקטגוריית הסופר מיני, נמצאת טויוטה יאריס ההיברידית, עם תצרוכת דלק של 20.8 ק"מ לליטר למודל 2014 ו-24.4 ק"מ לליטר במודל 2012.

גם קיה ריו נמצאת במקום מכובד בטבלה, עם תצרוכת דלק של 15.2 ק"מ לליטר לגרסת מנוע ה-1.2 ליטרים ו-14.7 ק"מ לליטר בגרסת מנוע ה-1.4 ליטרים.

אי שם בין המיני למשפחתית, נמצאות משפחתיות קומפקטיות, ובראש הרשימה החסכונית צועדת טויוטה אוריס היברידית. המנוע ההיברידי מגיע בנפח של 1.8 ליטר, וצריכת הדלק הממוצעת שלה היא 24 ק"מ לליטר.משפחתית גדולה

למשפחות הגדולות שביניכם, ודאי תרצו רכב גדול, חזק, אמין ומרווח. הרכב שעונה לכל ההגדרות הללו ובנוסף חסכוני בדלק, הוא כמובן מאזדה 6. בגרסת מנוע ה-2.5 ליטרים שלה, למאזדה 6 תצרוכת דלק של 13.1 ק"מ לליטר בממוצע, ובגרסת מנוע ה-2.0 ליטרים, תוכלו להגיע אף לתצרוכת דלק מעולה של 15.6 ק"מ לליטר, בממוצע.

פנאי ושטח

לחובבי הרכבים הגדולים והג'יפים אשר מעוניינים גם ברכב חסכוני בדלק, נראה כאילו הרכבים הבאים יוצרו במיוחד בשבילם. המיצובישי אאוטלנדר מצוידת במנוע 2 ליטרים, עם תצרוכת דלק מעולה של 20.3 ק"מ לליטר בממוצע, כולל עלות חשמל!

גם מאזדה CX-5 בגרסת מנוע ה-2 ליטרים שלה רשמה ביצועים מרשימים במיוחד, עם תצרוכת דלק של 13 ק"מ לליטר בממוצע.


 

עמודים רלוונטיים נוספים:

תפריט מכירת רכב
מידע על רכבי פורד
מידע על רכבי קיה
מידע על רכבי טויוטה
מידע על רכבי יונדאי
מידע על רכבי רנו
רכב עד 40,000 ש"ח