לקבלת הצעה אטרקטיבית, מלא את פרטיך

רכבים יפנים

רכבים יפנים

כל מי שרצה לרכוש רכב בישראל בשלב כזה או אחר כנראה שמע את המשפט השגור בפי לא מעט סוחרי רכב, מוסכניקים וגם הקהל הרחב: "אל תתפשר, תקנה רק יפני!". כבר שנים רבות שהנהג הישראלי אוהב רכבים יפניים; זו עובדה אותה ניתן לשמוע בשטח אך גם לראות בנתונים. למשל, יצרנית הרכב שמכרה הכי הרבה דגמים לשנת 2019 הייתה טויוטה היפנית וברשימת עשרת היצרנים המוכרים ביותר ניתן למצוא גם את מיצובישי, מאזדה, ניסאן וסוזוקי היפניות. הצלחת המותגים היפנים לא מפתיעה במיוחד, משום שבשנים האחרונות צירוף המילים "רכבים יפנים" הפך לשם נרדף לאמינות, ואכן היצרניות היפניות זוכות לציוני אמינות גבוהים בקרב המוסכניקים ולחוות דעת חיוביות מצד הנהגים. אם גם אתם מעוניינים ברכישת רכב, בואו להכיר את עולם הרכבים היפניים ולהבין מדוע כדאי גם לכם להצטרף אליו.

נתחיל במהם דגמי הרכבים היפנים הכי פופולריים:מכוניות יפניות – האם אכן מדובר ברכב אמין במיוחד?

כפי שכבר ציינו, עניין האמינות של הרכבים המיוצרים במדינת השמש העולה כבר הפך כמעט לקלישאה, ולא בכדי. יצרני רכב יפנים לרוב מקפידים על שילוב של רכבים אמינים מאד, בעלי תוחלת חיים גבוהה במיוחד, לצד שוק חלקי חילוף נוח במיוחד, המאפשר לצרכן לבחור בין חלק חילוף מקורי או שאינו מקורי, במחירים זולים משמעותית ממחירם של חלקים אלו אצל יצרניות מיבשות אחרות. לא רק שהרכבים היפניים רואים מוסך לעיתים רחוקות, גם כאשר נגזר על רכב יפני להיכנס למוסך הוא אינו מפונק. הטיפולים הסדרתיים זולים ביחס לרכבים מתעשיות מתחרות. בנוסף, בניגוד לרכבים האירופים שמאופיינים בבעיות חשמל או הרכבים האמריקאים שידועים בבעיות מנוע בהגיעם לקילומטראז' גבוה, לתעשיית הרכב היפנית יש שם נקי יחסית בכל הקשור לכשלים סדרתיים.

קל לראות כי בנושא הזה, הקהל הישראלי מצביע ברגלים, ובהתאם לכך גם סקרי אמינות שמתבצעים מדי שנה מוכיחים כי היפניות מובילות בפער, וגם, כפי שצוין, 5 מתוך 10 היצרניות הנמכרות ביותר בישראל בשנה שעברה היו יפניות. ניתן להבין אם כך, שגם אם התפיסה הרווחת הפכה לקלישאה, היא מצליחה להמשיך ולבסס את עצמה כאמת.

רכב יפני מומלץ – מה לקנות?

לא ניתן לומר בפה מלא כי קיים רכב יפני מומלץ אחד מתוך כל הרשימה, אך ניתן בהחלט לראות את נתוני הרכישות בישראל כדי להבין לאן נוטה הקהל.

  • הרכב היפני טויוטה קורולה היה הרכב הנמכר ביותר בשנת 2019, מבין כל הרכבים ברשימה (ולא רק מבין החברות היפניות), והוא נמצא במגמת עלייה, למרות שגם ב-2018 הגיע למקום הרביעי והמכובד

  • ברשימת הרכבים הכי נמכרים ב 2019 מופיעים גם מיצובישי אאוטלנדר וגם טויוטה ראב 4

  • בסגמנט רכבי המיני מככבות סוזוקי איגניס וסוזוקי סלריו

  • בסגמנט רכבי הסופר מיני מככבת אחת המכוניות הפופולריות ביותר בישראל בעשור האחרון – טויוטה יאריס

  • עוד דגמים יפנים שמככבים בסגמנטים אחרים הם סוזוקי קרוסאובר, מאזדה 3 ואפילו ניסאן ליף, החשמלית.

 

מחיר סוגי מכוניות יפניות

אי אפשר לדבר על רכבים מבלי לגעת בנושא המחיר. אחד הדברים שגורמים לרכבים היפנים להיות כה אטרקטיביים ולככב ברשימת המכוניות הנמכרות מדי שנה, זה כמובן תג המחיר. רכבים יפניים כמעט באופן גורף יהיו זולים יותר מרכבים אמריקאים או אירופאיים, כמובן בהשוואה לסגמנט. לא ניתן לומר כי היפנים הם היצרנים הזולים ביותר, אך בהחלט ניתן לומר כי ה-VFM (VALUE FOR MONEY), כלומר הערך שמתקבל בתמורה לתשלום על הרכבים הללו, הוא גבוה במיוחד. בנוסף, הרכבים היפנים, בשל הצלחתם, מככבים בשוק המכוניות המשומשות, וזוכים לביקוש גבוה, דבר אשר גורם ליפניות לשמור על ערכן ולעיתים אף להימכר מעל למחיר המחירון. חשוב תמיד בעת קניית רכב לחשוב על מעמד המכירה העתידי, להעריך כמה ערך יאבד האוטו וכמה קל יהיה למכור אותו; מבחינת אלו קניית רכב יפני היא אולי המשתלמת ביותר כיום.

בשורה התחתונה

אין ספק כי ישנה סיבה לפופולריות העקבית בה אוחזות המכוניות היפניות לאורך שנים רבות, והיא נעוצה בשילוב בין אמינות, היצע גדול, שמירה על הערך, טיפולים וחלקי חילוף זולים, וכמובן תג מחיר אטרקטיבי. אין זה אומר כי כל רכב יפני בשוק באשר הוא, הוא מציאת השנה, אך זה בהחלט יכול להוות כיוון טוב לאלו מכם שעולם מכירת הרכב חדש להם וזקוקים להכוונה. יצרני רכב יפניים דואגים להבטיח כי יהיה רכב מומלץ אחד לפחות בכל סגמנט עיקרי בשוק, ובכך לאפשר מענה לכל צורך, פרטי או מסחרי, קיים.

עמודים רלוונטיים נוספים:

תפריט מכירת רכב
רכבים היברידים
רכב עד 40,000 ש"ח
רכבים חסכוניים בדלק

רכבי מיני מומלצים