לקבלת הצעה אטרקטיבית, מלא את פרטיך

מהו מחירון לוי יצחק


כל אחד מאתנו יודע שכאשר עלינו לרכוש או למכור כל דבר בעל ערך גבוה, כמו רכב, בית או ביטוח, עלינו גם לאמוד את מחירו לפי מחירון. אין ספק שמחירון לוי יצחק, הוא המחירון המוערך והמקובל ביותר בכל בית עסק בישראל, לרבות סוכנויות ביטוח, סוכני נדל"ן ומוכרני רכב. מחירון לוי יצחק חושף בפני הקונה הפוטנציאלי נתונים על המוצר, לעתים אף נתונים שהקונה לא העלה בדעתו לבדוק, ובכך מסייע לו לקבל את המחיר הטוב ביותר עבור המוצר אותו הוא מעוניין לרכוש.
 

קצת היסטוריה

בשנת 1971 נוסדה קבוצת "לוי יצחק", על ידי לוי יצחק, אשר שימש באותו זמן כשמאי מוערך בתחום הרכב. מאז ועד היום, עוסקת החברה בהפצת מחירונים בתפוצה ארצית, העוסקים בעיקר ברכב, נדל"ן וביטוח. לחברה קיים גם אתר אינטרנט, בו ניתן לאמוד את מחיר הנכס או הרכב לפי המחירון של לוי יצחק. בשל כל הנוחות המוצעת, והיקף המידע הניתן לצרכן, אין פלא כי הפך מחירון לוי יצחק למחירון המקובל ביותר ברוב בתי העסק בארץ.
 

מחירון הרכב של לוי יצחק

ענף הביטוח ושמאות הרכב בישראל מכירים במחירון הרכב של לוי יצחק כמסמך מקובל, ומרבית עסקאות הרכב מסתמכות על מחירון רכב זה, מכיוון שהוא מציע דיוק בהערכת שווי הרכב, לצד נוחות וידידותיות למשתמש בו. מחירון רכב לוי יצחק עוסק במחירם של רכבים פרטיים, אוטובוסים, מיניבוסים, משאיות, מסחריות, נגררים ומוניות והוא כולל את מרבית הדגמים הנמכרים כיום בישראל. כל הנתונים מסודרים על פי פרמטרים כמו: יצרן, מודל, רמת גימור וכו'.

 

איך מחושב ערך הרכב?

כפי שנאמר, המחירון מכיל מאות של דגמי רכבים ולצד כל דגם יופיעו הנתונים הבאים: שם היצרן, דגם, דגם משנה, מודל, אבזור (אם קיים), תאוצה, תצרוכת דלק וגודל תא מטען. בנוסף, ישנו גם נתון על רמת הבטיחות של הרכב אשר חולק לשני תתי-סעיפים, עקב עליית המודעות לבטיחות הרכב בשנים האחרונות, ושניהם יחדיו קובעים את ציונו: ציון מבחן הריסוק לפי מבחני NCAP האירופאים ורמת הבטיחות בהתאם להתקני הבטיחות המותקנים ברכב – ABS (מערכת למניעת נעילה בבלימה), מערכת למניעת החלקה ומספר כריות האוויר ברכב.

שקלול הפרמטרים השונים לפי טבלאות עזר


אם הנכם נעזרים במחירון רכב יד שניה של לוי יצחק, השלב הבא בקביעת ערכו של הרכב, הוא טבלאות העזר של המחירון. הטבלאות כוללות נתונים ספציפיים על כל רכב ורכב, לפי מצבו הפרטני. כך, יופחת או יועלה, בהתאמה, מחירו של הרכב. הנתונים כוללים את קילומטרז' הרכב (ככל שהוא יותר גבוה ביחס לשנתון, כך מחירון הרכב הספציפי צונח), מספר בעלויות קודמות, גובה אגרת רישיון הרכב וחידושו, קבוצות רישוי של רכבים פרטיים (ומסחריים עד 4 טון) ומצבו הכללי של הרכב.

ירידת ערך וסחירות


מלבד טבלאות העזר, המחירון מייחס חשיבות גם לירידת ערכו של הרכב לאחר תאונה:
אם הרכב עבר תאונה, חלה עליו ירידת ערך מסחרית. כלומר, גם אם הנזק תוקן באופן סביר, עקבות התאונה עדיין קיימות, בין אם הן נראות לעין (רגילה או מקצועית) ובין אם הן רשומות במסמכי הרכב. דבר זה, יכול להרתיע את הקונה ולכן מוריד את ערך הרכב, לפי שלושה פרמטרים:

1.מקום ועוצמת הפגיעה
2.טיבו של התיקון
3.סחירות הרכב
 
סחירות, מלשון לסחור, היא היכולת לקנות או למכור נכס. לכן דבר נוסף המשפיע על מחיר הרכב לאחר תאונה, הוא סחירות המכונית – דגם הנמכר יחסית בקלות בשוק, יושפע פחות מעקבות התאונה מאשר דגם הנמכר פחות בשוק. הווה אומר, שאותה תאונה בדיוק, תשפיע באופן שונה על שני כלי רכב שונים. לכן, מכיוון שירידת הערך המסחרית מושפעת גם מסחירות הרכב, יושפע גם השינוי בערכו של הרכב עקב סחירותו, אם עבר תאונה.
 
כל הנתונים הללו מחושבים יחדיו לפי נוסחה בפיתוחה של החברה והם אלו שיוצרים את הנתון הסופי של הרכב, המהווה את "תעודת הזהות" שלו: קוד הדגם. כאשר אתם מתעתדים למכור את רכבכם, או מחפשים לרכוש רכב חדש, מומלץ להציץ ראשית במחירון הרכב, לפי כל הפרמטרים המצוינים, על מנת לדעת מה מחירון הרכב שלכם (או זה שאתם מעוניינים לרכוש), טרם היציאה לשוק.
 
בעמודי מכירת רכב של באדג'ט, לצד כל רכב תוכלו למצוא את "מחיר לוי יצחק". על מנת לדעת את מחיר הרכב בבאדג'ט תוכלו ליצור קשר או להשאיר פרטים ואחד מנציגי באדג'ט יצור אתכם קשר.

צי רכביםעמודים רלוונטיים נוספים: