לקבלת הצעה אטרקטיבית, מלא את פרטיך

טויוטה

חברת טויוטה המפורסמת היא חברה יפנית לייצור כלי רכב, אשר ממוקמת בעיר טויוטה, במחוז אאיצ'י שביפן. החברה מייצרת את מותגי טויוטה, סאיון ולקסוס ואף שולטת ביצרנית הרכבים היפנית "דייהטסו". 330 אלף העובדים שבחברה, הופכים אותה ליצרנית הרכב השנייה בגודלה בעולם וליצרנית כלי הרכב המובילה בעולם, במספר מכירות רכבים.

טויוטה לוגו

 

חברת טויוטה

החברה הוקמה בשנת 1933 כחטיבת הרכב של חברת טויודה – חברה אשר עסקה בתחום הטקסטיל וייצרה מכונות אריגה. המנהל הראשון של החטיבה הטריה, היה לא אחר מאשר קישירו טויודה, בנו של מייסד חברת טויודה. כבר בשנה שלאחר מכן פותח המנוע הראשון של החטיבה, ששמה הרשמי עדיין לא היה "טויוטה", ושנה נוספת לאחר מכן הוצגו שתי המכוניות הראשונות של טויוטה: מודל A1 ומודל G1. כך, בשנת 1936, החלה החטיבה בייצור של מודל AA, המכונית הראשונה של החברה שיוצרה באופן סדרתי. כבר בשנת 1937 שונה שמה של החטיבה ל"טויוטה" והיא נפרדה מחברת טויודה על מנת להתקיים כחברה נפרדת ועצמאית ,ובעיר קורומו הוקם המפעל הראשון של החברה הצעירה.

דגמים מובילים בישראל

לצפיה בכל דגמי טויוטה למכירה לחצו כאן

רבים מדגמי מותג הרכב היפני קיימים בכבישי ישראל. בין הבולטים שבהם, ניתן כמובן לראות את הקורולה – משפחתית מסוג סדאן אשר ייצורה החל עוד בשנת 1966 והוא הדגם הנמכר ביותר, בכל הזמנים. בישראל ניתן למצוא את הקורולה בעלת מנוע ה-1,600 סמ"ק אשר מפיק 132 כוחות סוס.

טויוטה קורולה למכירה

טויוטה קורולה


גם היאריס, רכב הסופר מיני של טויוטה, הוא שכיח בכבישי ארצנו. היאריס מצוידת במנוע 1,500 סמ"ק המפיק 112 כוחות סוס, ובניגוד לרוב מכוניות הסופר מיני – מציעה גם אפשרות למנוע היברידי.

טויוטה יאריס למכירה

טויוטה יאריס כחולה


הקאמרי, רכב המנהלים של החברה והרכב הנמכר ביותר בארצות הברית בשנת 2014, גם הוא מוצע בגרסה בעלת יחידת הנעה היברידית.

טויוטה קאמרי למכירה

טויוטה קאמרי אפורה


לטויוטה גם מספר רכבי שטח ופנאי. הבולט שבהם הוא הטויוטה לנד קרוזר, אשר נכון לדור הנוכחי המשווק בארץ, מצויד במנוע 2,800 סמ"ק, עם הספק של 177 כוחות סוס ובעל הנעת 4x4 כסטנדרט.

טויוטה לנד קרוזר שחורה


אך הדגם שחולל את המהפכה הגדולה ביותר בעולם הרכב, הוא ללא ספק הפריוס. הרכב הושק בשנת 1997 והיה לרכב ההיברידי הראשון שיוצר בייצור המוני. מטרת תכנון הרכב הייתה ייצור מכונית משפחתית אשר תצרוך חצי מצריכת הדלק של דגם הקורולה. בכך, הוצגה בשנת 1995 טכנולוגיית ה-HSD של קורולה – מערכת הנעה היברידית המשלבת מנוע חשמלי עם מנוע בנזין. מהדור הראשון של הפריוס ועד הדור הרביעי, בוצעו שיפורים רבים בפריוס: בסיס הגלגלים הוארך (דבר שהקנה מקום רב יותר לנוסעים היושבים מאחור), מתח העבודה של המערכת ההיברידית הועלה ובכך שיפר את הספק המנוע החשמלי ומנוע הבנזין, נפח המנועים הוגדל ובדור הרביעי הוקטן משקלו של הרכב, כך שהוא חסכוני יותר בדלק. הרכב נחשב לאחד הרכבים החשובים שייצרה טויוטה, מכיוון שהוא ביצע מהפכה של ממש בעולם הרכב – בטכנולוגיה המתקדמת ובהגברת המודעות לאיכות הסביבה, ובכך מהווה גם חלופה חסכונית לבנזין, שקצב ההתייקרות שלו נמצא בשיא. גם בישראל הפריוס פופולרי, בעיקר בגלל ההשפעה החיובית שלו על איכות הסביבה, בשילוב עם מחירו הלא גבוה וצריכת הדלק הנמוכה שלו – 28 ק"מ לליטר.

טויוטה פריוס למכירה

טויוטה פריוס אפורה

 

טכנולוגיה עילית ונאמנות עולמית


בכל הנוגע ליישום טכנולוגיות חדשות ברכביה, טויוטה מניחה אל מול עיניה את הסביבה. חזון החברה הוא להוות דוגמה לפיתוח טכנולוגיות המסוגלות להפחית משמעותית את פליטתם של הגזים המזהמים ממנועי הדיזל והבנזין, המיושמים ברוב תעשיות הרכב, תוך הגברת המודעות הסביבתית של תושבי העולם. מעבר לפיתוחם של יחידות הנעה היברידיות, גם הטכנולוגיה של מנועי הדיזל והבנזין שודרגה משמעותית על ידי טויוטה: שיפור היעילות בשריפת הדלק, כלומר שריפת פחות דלק מצד אחד ושיפור ההספק מצד שני. גם הפחתה של פליטת הפחמן הדו חמצני ממנועים אלו, הושגה על ידי טויוטה.
שיעור הנאמנות של טויוטה הוא הגבוה בעולם – ממחקר אשר ניתח 13.9 מיליון עסקאות בשוק הרכב האמריקאי בעשר השנים האחרונות, עולה כי טויוטה מובילה את רשימת הנאמנות למותג רכב, עם 63%. בשנת 2017 בלבד נמכרו 1.14 מיליון מכוניות מתוצרת טויוטה.

עמודים רלוונטיים נוספים:

מידע על רכבי קיה
תפריט מכירת רכב
מידע על רכבי פורד
מידע על רכבי יונדאי
מידע על רכבי רנו