טיפים לטיול בסופ"ש עם רכב מושכר

 

לפעמים מגיע הזמן שפשוט רוצים לצאת לטיול בארץ. אולי זה האורח שהגיע מחו"ל ורוצים לקחת אותו לבילוי שייזכר, אולי זה הילדים שבחופשה שכבר מטפסים על הקירות או שזה ריח של פריחה או שוק הומה שהגעגוע אליו מתגבר. שנייה לפני שיוצאים לטיול – כמה טיפים קטנים שיסדרו לכם את הטיול המושלם.
 

ילדים זה שמחה...


ילדים זה שמחה אבל ילדים רעבים ומשועממים יכולים להעיב על כל טיול, לא משנה כמה הנוף מרהיב. כשיוצאים לטיול ברכב עם הילדים יש כמה דברים שכדאי לדאוג להם מראש. מלאי של שתייה וחטיפים יוודא שתוכלו לנסוע עוד עשרה ק"מ ולהגיע למסעדה שכבר הרבה זמן רציתם לבקר בה במקום לעצור כאן ועכשיו ולאכול מה שאפשר. תעסוקה לילדים גם היא חשובה. כשילד יכול לראות סרטים או לשמוע מוסיקה או סיפור אהוב ויש לו משחק שמעסיק אותו – הוא יגרום לפחות הסחות דעת לנהג, יריב פחות עם האחים וכלל יתרום לאווירה חיובית ברכב. אם בצעתם השכרת רכב לטיול, נסו לברר מראש האם הרכב כולל מדיה ומאיזה סוג. ישנם רכבים חדשים בהם קיימת אפילו אפשרות לצפות בסרט במושבים האחוריים.


ילדים ברכב
Car photo created by rawpixel.com
 

זכרנו להשאיר מקום לצידנית?

אם ביומיום אפשר להסתפק בפחות מקום אחסון, בטיולי סופ"ש עם רכב – כל ס"מ חשוב. מלבד התיקים והמזוודות, יש צידנית וגזייה, אולי אוהל או לפחות שמיכה שאפשר יהיה לשבת עליה בפיקניק בחיק הטבע, תרמוס ובקבוקי שתייה, חטיפים ומה לא. אם הטיול הוא עם ילדים אז לא לשכוח עגלה, חיתולים ומשחקים ו.... נגמר המקום. אם יש לכם רכב קטן, או שברגיל אתם מסתדרים עם לקחת את כל הילדים בכמה נגלות – שווה לשכור רכב לטיול סופ"ש. היום מחירי השכרת הרכב הם לא בשמיים ואתם תוכלו להירגע וליהנות מרכב גדול מכפי שאתם זקוקים לו ביומיום, כזה שיכיל את כל המשפחה, כל מה שתזדקקו לו בזמן הטיול ואפילו ישאיר מקום לרגליים.


טיול בסופ"ש
Tree photo created by freepik
 

תכנון מסלול מראש


כבר בבית הספר אמרו לנו שחשוב להקדיש זמן לשיעורי בית, והדבר נכון במיוחד לטיולי סופ"ש ברכב שכור. תכננו את המסלול מראש ואם מדובר בנסיעה יומית ארוכה במיוחד – למשל אם אתם מתכננים לנסוע לראש הנקרה וחזרה ביום אחד, וודאו שאין הגבלה על מספר הק"מ היומי עם חברת ההשכרה. ארגנו מראש מקומות לינה וודאו מה תצטרכו להביא אתכם ומה המקום מספק – האם תזדקקו למגבות בצימר? אם תכננתם לישון במאהל מסודר – האם יש בו תאורה? אמצעי בישול? מנגל? אם תכננתם על טיול רכיבה – אל תשכחו להביא גם נעליים מלבד הסנדלים והכי חשוב – אם תכננתם להגיע לחוף אל תגיעו ותגלו ששכחתם בבית את בגד הים!
לפני האריזה, גם אם מדובר רק בסופ"ש, עשו רשימה מסודרת של כל הדברים להם תזדקקו – ותבדקו שכולם נארזו ונלקחו. זה לא כיף להגיע ולגלות שמשהו חסר.

 

לא להתפשר על הביטחון


לפני שאתם יוצאים לטיול עברו עם הילדים על חוקי היסוד – מה מותר ומה אסור לעשות ברכב. וודאו כי הרכב מצויד בכיסאות בטיחות ובוסטרים המותאמים לילדים. אם מדובר בכיסא הבטיחות שלכם, ודאו שהוא מהודק כמו שצריך. אם הרכב שכור - תוכלו להיעזר בנציג של חברת ההשכרה כדי לוודא שהכיסאות מעוגנים היטב לרכב. במידה ואין לכם כיסא או שלא תרצו להזיז את שלכם, ניתן גם להשכיר כיסאות בטיחות או בוסטר במידה ולא תרצו להזיז את שלכם, מדובר על תוספת של כמה שקלים. גם אם הילדים שלכם בדיוק יצאו מכיסא הבטיחות ודווקא בגלל שמדובר בנסיעה ארוכה בכבישים בין עירוניים, דאגו להסביר להם ולשכור כיסא בטיחות במידת הצורך. נסיעה בכיסא בטיחות בטוחה הרבה יותר מנסיעה רק עם חגורה, אפילו אם החוק מרשה. בגרמניה לדוגמה, ילדים עד גיל 12 אמורים לשבת בכיסאות בטיחות או בוסטרים.

 

לא לשכוח ליהנות!


אחרי שדאגתם לביטחון, ווידאתם שיש מספיק מקום, ארגנתם תעסוקה, מקומות לינה ובילוי, זה הזמן להישען אחורה ולהירגע. אל תשכחו להסתכל על הנוף, עשו הפסקות בנסיעה ארוכה גם אם לא חייבים, חילוץ עצמות חשוב לנפש וגם ידאג שתישארו ערניים בזמן הנהיגה ופשוט קחו נשימה עמוקה ותיהנו.

טיפים לטיול עם רכב שכור
Background photo created by freepik