לקבלת הצעה אטרקטיבית, מלא את פרטיך

רכב בטיחותי מומלץ

כאשר רוכשים רכב, יש שחושבים שצבע הרכב הוא הדבר החשוב ביותר. אחרים שמים לב דווקא לנושאים כמו תאוצה או ביצועים. בסופו של דבר רכב אמור לשרת את מי שקונה אותו. לעזור להסיע את הנוסעים מנקודה אחת לשנייה ולדאוג כי הנוסעים כולם יגיעו בשלום ליעדם. אם יש דבר שלא כדאי להתפשר עליו ברכישת רכב זה נושא הבטיחות. מה הם הרכבים הבטיחותיים המומלצים ביותר לרכישה? מה הרכב הכי בטיחותי? אספנו את הרכבים הכי בטיחותיים וצירפנו את המלצותינו כאן.

לפני שקונים


כאשר מבצעים רכישת רכב יד שנייה, רכב בטיחותי מומלץ הוא כזה שכל מערכות הבטיחות המותקנות בו עובדות כשורה. כדאי גם לבדוק שהרכב לא עבר תאונת דרכים קשה שפגעה במבנה השלדה ובבטיחות. נהגים שמחפשים רכב בטיחותי הם כאלו שמבינים מה חשוב – להגיע בשלום ליעד. רכבים שידעו לשמור על הנוסעים בזמן תאונה וידעו אף להזהיר את הנהג ולמנוע תאונה שהייתה מתרחשת ללא מערכות הבטיחות המתקדמות המותקנות ברכב. רכב בטיחותי קטן נסמך על מערכות אלו: כריות אויר, גדורות בטיחות, נקודות עגינה לכיסאות בטיחות, מערכות בלימת חירום אוטונומיות ומערכות להתראה מפני סטייה מנתיב או קירבה לרכבים. אחרי שבדקתם שכל המערכות הבטיחותיות פועלות כשורה, כדאי לבדוק גם את העלויות השוטפות: האם מדובר ברכב בטיחותי וגם חסכוני בצריכת הדלק?

רכבי מיני בטיחותיים


אם פעם חשבו שרק רכבים גדולים הם בטיחותיים, בשנים האחרונות נעשית מחשבה מחדש על הנושא. התפתחויות רבות בנושא בטיחות רכבים הגיעו בשילוב עם ההתקדמות והמחקר בנושאי הרכב האוטונומי, ולצד שינויים אלו שהוכנסו כבר לרכבים הרגילים גם נעשו הדגמות תאונות בין רכב קטן ובטיחותי לרכבים גדולים וכבדים ישנים – ודווקא ידם של הקטנים יצאה עליונה במבחנים אלו. כאשר בוחנים רכבים ברמת בטיחות דומה מאותו השנתון, לרכבים גדולים יהיה יתרון בטיחותי, אולם כאשר השאלה היא קידמה או גודל – דווקא חדשנות נותנת את הערך המוסף בכל הקשור לנושא הבטיחות. רכב קטן בטיחותי הוא רכב שפעמים רבות משמש כרכב שני במשפחה. זה שעובד קשה יותר – מסיע ילדים לגן ולבית הספר, לחגים, לחברים. זה שמסיע את ההורים לעשות קניות וגם לעבודה. בדיקת בטיחות רכב שכזה המסיע את המטען היקר מכל, הילדים, היא חיונית.
ההמלצה הראשונה שלנו לרכב קטן בטיחותי היא סיאט איביזה. הרכב קיבל 5 כוכבים במבחני ריסוק אירופאיים בשנת 2017 ובשנת 2011. מנוע בנפח 1200 סמ"ק, 4 כריות אויר, מערכות ABS + EBD + BAS, עם בקרת יציבות אלקטרונית ESP, חיישני לחץ אויר בצמיגים, וחיישני חגורות בטיחות.

לבדיקת רכבי סיאט איביזה למכירה

רכב מיני בטיחותי - סיאט איביזה

רכבים משפחתיים בטיחותיים


למרות שגם רכבים קטנים חדשים הם בטוחים ואמינים, רכבים משפחתיים מעט גדולים יותר מהווים יתרון גם בתחום הבטיחות, בייחוד כאשר מדובר בדגמים חדשים יחסית. אולי הרכב הכי בטיחותי שקיים בסגמנט זה הוא הונדה סיוויק. רכב זה זכה לאזכורים רבים במבחני בטיחות אמריקאים גם לשנות הייצור 2017 ו-2018. במבחני ריסוק אירופאים, הרכב קיבל 5 כוכבים – הציון הכי הגבוה שניתן לקבל במבחני הריסוק. בנפח מנוע של 1500 סמ"ק כבר לא מדובר ברכב מיני, אלא ברכב משפחתי מלא בו הנוסעים ישבו גם בבטחה וגם בנוחות, גם אם יגיעו לגיל ההתבגרות. הרכב קיבל ציון 7 במבחן אבזור הבטיחות הישראלי עם מערכות עזר רבות: מערכות עזר לבלימה: ABS+EBD+BA, מערכת בקרת יציבות VSA, מערכת עזר לזינוק בעלייה, חיישני לחץ אוויר בצמיגים, מערכות אזהרה להתנגשות חזיתית, מערכת בלימה לשיכוך עוצמת התנגשות, מערכת עזר לשמירה על הנתיב, מערכת סיוע למניעת סטייה מהכביש, מערכת זיהוי תמרורים ועוד.

לבדיקת רכבי הונדה סיוויק למכירה

רכב משפחתי בטיחותי - הונדה סיוויק

לסיכום


מרבית הרכבים מהשנים האחרונות כוללים מערכות בטיחות מתקדמות שעוזרות לא רק למנוע נזקים לנוסעים בעת תאונה אלא אף תומכות במניעת תאונות. ההמלצות שניתנו בכתבה זו הן לרכבים הבטיחותיים ביותר, אלו שגם ישמרו עליכם מפני תאונה וגם ידאגו שבעת תאונה הנזק שיגרם לנוסעים יהיה מינימאלי. מבחני בטיחות שונים בודקים היבטים שונים של הרכב. בארץ הדגש מושם על מבחני אבזור הבודקים כיום מערכות בטיחות מתקדמות, באירופה מושם דגש רב על מבחני ריסוק הבודקים כיצד הרכב מגן על הנוסעים שבו בעת תאונה. כאשר רוכשים רכב המיועד להסעת משפחה וחברים, כדאי להשקיע תשומת לב רבה, לא רק ברכישה של רכב איכותי אלא גם ברכב בטיחותי.

 

כתבות רלוונטיות נוספות:

רכבים היברידים – חוסכים כסף ועוזרים לסביבה!
רכבים חסכוניים בדלק
רכב אוטומטי או ידני - מה כדאי?
רכב 7 מקומות מומלץ
רכב עד 50,000 ש"ח