לקבלת הצעה אטרקטיבית, מלא את פרטיך

מאזדה 2 או קיה פיקנטו - השוואת רכבים

קיה פיקנטו VS מאזדה 2

רכבי מיני הם מהרכבים החביבים במיוחד על הישראלים: קטנים וזריזים, חסכוניים ונכנסים בקלות לחניות עירוניות. שניים מהרכבים הנמכרים ביותר בקטגוריה זו בארץ הם קיה פיקנטו ומאזדה 2. אם גם אתם מתלבטים לגבי רכב המיני הבא שלכם, היכנסו אתנו לעובי השלדה ונבדוק מה היתרונות של כל אחד מהרכבים הללו.

מנוע ותיבת הילוכים

 נתחיל עם מה שרוב האנשים יאמרו שהוא החשוב ביותר – הביצועים של הרכב. קיה פיקנטו מגיעה עם מנועי יונדאי 3 צילינדרים בנפח מנוע 998 סמ"ק ו-67 כוחות סוס, או עם מנוע 4 צילינדרים בנפח מנוע 1248 סמ"ק ו-84 כוחות סוס. מאזדה 2 מגיעה עם מנוע 4 צילינדרים בנפח מנוע של 1496 סמ"ק ו-116 כוחות סוס. קיבולת מיכל הדלק בפיקנטו היא 35 ליטר, במאזדה 2 – 44 ליטר. בתיבת ההילוכים הידנית של פיקנטו 5 הילוכים, באוטומטית – 4. בתיבת ההילוכים האוטומטית של מאזדה 2 יש 6 הילוכים. לסיכום ניתן להבין כי מאזדה 2 היא מכונית בעלת יכולות גבוהות יותר מפיקנטו, וככזו היא תיתן גם ביצועים מעט טובים יותר, בעיקר אם נצא אתה מהעיר.

ממדים

אחת הסיבות בזכותן המכוניות הללו הן פופולריות, היא הממדים הקומפקטיים שלהם. אורכה של הקיה פיקנטו הוא 3596 מ"מ, רוחבה 1595 מ"מ, גובהה 1585 מ"מ. נפח תא המטען עומד על 255 ליטר.
אורכה של המאזדה 2 הוא 4060 מ"מ, רוחבה 1695 מ"מ, גובהה 1495 מ"מ ונפח תא המטען שלה הוא 280 ליטר.
שני הרכבים הם כמובן רכבי מיני כאשר פיקנטו קצרה באופן משמעותי ממאזדה 2 ומעט צרה יותר, דבר המקנה לה יתרון בחניות אך עלול לבוא לידי ביטוי בצפיפות הישיבה. בכל הנוגע לבטיחות, בסיס הגלגלים של מאזדה 2 רחב יותר ובתוספת הנמכת הגובה נקבל רכב יציב יותר על הכביש.

מערכות בטיחות

בשני הרכבים מותקנות מערכות בטיחות מתקדמות שכיום כבר נחשבות כסטנדרט ברכבים חדשים: מערכות בלימת חירום (ABS + ESS), מערכות בקרת יציבות ואחיזה (TCS + ESP), מערכת מוביל איי (מאזדה 2 – בהתקנה מקומית) או מקבילה לזיהוי מפגעים בקדמת הרכב, ומערכת לניטור לחץ אויר בגלגלים (TPMS). בפיקנטו מותקנות מערכות בטיחות מתקדמות נוספות, גם בגרסה הבסיסית: מערכת בקרת סטייה מהנתיב (מותקנת רק מרמת גימור האמצעית במאזדה 2), חיישני חגורות בטיחות מקדימה ומאחור, מערכת סיוע לזינוק בעלייה וזיהוי תמרורי תנועה.
ברמות הגימור המתקדמות יותר, מציעה מאזדה 2 גם מערכת חכמה לסיוע בבלימה בעיר עד מהירות 30 קמ"ש ומערכת לאיתור שטחים מתים עם התראת תעבורה צולבת בנסיעה לאחור. פיקנטו מציעה ברמות גימור מתקדמות מצלמת רוורס. במאזדה 2 ישנן 6 כריות אויר, בפיקנטו יש שבע – הנוספת מכוונת להגנה על ברכי הנהג ומעטפת פלדה להגנה על תא הנוסעים.

אבזור פנים וחוץ

בשני הרכבים מערכת השמע ברמה הבסיסית כוללת 4 רמקולים, Bluetooth, שליטה על מערכת השמע מהגה מתכוונן, מחשב דרך וחיבורי AUX/USB. במאזדה 2 גם תקבלו כפתור התנעה ללא מפתח, בפיקנטו תקבלו תאורה בתא המטען, כיוון גובה כיסא הנהג, מנגנון כיבוי אורות אוטומטי, מתקן מתקפל לאחיזת כוסות, מסך LCD 3" ומפתח מתקפל. בשני הרכבים תוכלו למצוא גם צג מגע מרכזי LCD רב תפקודי בגודל 7" ומערכות בקרת שיוט ובקרת אקלים. מאזדה 2 מציעה בדגמים מתקדמים גם תאורת LED וקיפול חשמלי של מראות הצד בעת נעילת הרכב.

ועוד כמה דברים חשובים

 נתוני צריכת הדלק: פיקנטו נעה בין 5 ליטר ל-100 ק"מ לדגם 1.2 ידני ועד 5.9 ליטר לדגם 1.0 אוטומטי, מאזדה 2: כ 6 ליטרים ל-100 ק"מ (בנסיעות משולבות).
ולבסוף – המחיר. מחיר התחלתי של פיקנטו ידני 1.0 בסיסי עומד על 66,175 ₪ (כולל מע"מ ואגרת רישוי). לדגם המתקדם, אוטומטי עם נפח מנוע של 1.2 המחיר ההתחלתי עומד על 81,135 ₪. מאזדה 2 בגימור בסיסי תעלה לכם 103,525 ₪ והמחיר יכול לטפס ל- 117,025 ₪. אחריות על קיה פיקנטו ניתנת ל-7 שנים, למאזדה 2 האחריות היא לשנתיים.

עמודים רלוונטיים נוספים:

תפריט מכירת רכב
מידע על רכבי פורד
מידע על רכבי קיה
מידע על רכבי טויוטה
מידע על רכבי יונדאי
מידע על רכבי רנו
רכב עד 40,000 ש"ח