לקבלת הצעה אטרקטיבית, מלא את פרטיך

טויוטה יאריס או מאזדה 2 - השוואת רכבים

טויוטה יאריס VS מאזדה 2

שוק מכוניות הסופר מיני ממשיך להפתיע אותנו כל פעם מחדש. מי מאיתנו שחושק במכונית קומפקטית וחסכונית, אך עם זאת מרווחת כמעט כמו רכב משפחתי ובעלת נתונים גבוהים בכל הנוגע לבטיחות, אמינות ושאר ירקות, ודאי יבחר במכונית סופר מיני בלי לחשוב פעמיים. לכן, ריכזנו עבורכם את כל המידע הנחוץ להשוואה בין שתיים מהמכוניות המובילות בקטגורית הסופר מיני – טויוטה יאריס ומאזדה 2.

 

בטיחות לפני הכל


מכיוון שמדובר ברכב אשר מיועד גם לבני המשפחה שלכם, סביר להניח כי הבטיחות תהווה אחד מהגורמים המשפיעים ביותר בעת בחירת הרכב.

המאזדה 2
מאזדה 2 מצוידת במערכת ABS ("מערכת למניעת נעילה בבלימה" – מערכת אשר מונעת את נעילת הגלגלים בעת בלימה וכך מקנה לנהג שליטה טובה יותר בזמן הבלימה), מערכת EBD (מערכת לחלוקת עומס הבלימה בין הגלגלים) ומערכת BAS (מערכת המסייעת בקיצור מרחק העצירה במצבים המחייבים בלימת חירום).

בנוסף, היא מצוידת ב-6 כריות אוויר, מערכת בקרת יציבות אלקטרונית (ESP) המונעת החלקה ואיבוד שליטה ע"י הפעלה אוטונומית של הבלמים, מערכת בקרת משיכה (TCS) המשמשת למניעת אובדן האחיזה של הגלגלים בכביש, אפשרות לביטול כרית אוויר נוסע לצורך הושבת תינוק במושב הקדמי, זמזם התראה לחגורות, חיישני לחץ אוויר ואימובילייזר – משבת מנוע – המונע ממנוע הרכב לפעול אלא אם הוכנס המפתח המתאים, ובכך מקטין את הסיכוי לגניבת הרכב.

מאזדה 2 היא גם בעלת תקן איזופיקס – תקן בטיחותי לעיגון כסאות תינוק במושב האחורי של הרכב. כל אלו הקנו למאזדה 2 ארבעה כוכבי בטיחות במבחני הריסוק האירופאיים.

טויוטה יאריס


גם טויוטה יאריס מצוידת בכל המערכות והנתונים הללו, אך בניגוד למאזדה 2 המצוידת ב-6 כריות אוויר, היאריס מצוידת ב-7 כריות אוויר. במבחני הריסוק, קיבלה טויוטה יאריס חמישה כוכבי בטיחות.

מנוע וביצועים של טויוטה יאריס


כמובן שאנו מעוניינים ברכב ש"יסחוב בעליה" ולא יקרטע, לכן חשוב גם לבדוק את נתוני המנוע ועוצמתו.

מאזדה 2


המאזדה 2 מצוידת במנוע בנזין 1,500 סמ"ק, המפיק הספק מרבי של 112 כוחות סוס ב-6000 סל"ד. המומנט המרבי של הרכב הוא 14.8 קג"מ המתקבל ב-4000 סל"ד (ככל שהמומנט המרבי גבוה יותר ומתקבל בסל"ד נמוך יותר, כך נרגיש כי הרכב יותר "סוחב").

מאזדה 2 מאיצה מאפס למאה קמ"ש ב-10.3 שניות ומגיעה למהירות מרבית של 188 קמ"ש. המאזדה 2 חסכונית למדי ובעלת דרגת זיהום לא גבוהה - צריכת הדלק הממוצעת שלה היא 17.5 ק"מ לליטר, עם צריכת דלק עירונית של 13.1 ק"מ לליטר וצריכת דלק בינעירונית של 21.2 ק"מ לליטר. כל אלו זיכו את המאזדה 2 בדרגת זיהום 5.

טויוטה יאריס


לעומת זאת, טויוטה יאריס מאופיינת בביצועים מעט נמוכים יותר, אך חסכונית יותר ומזהמת פחות:


גם היא מצוידת במנוע בנזין 1,500 סמ"ק עם הספק מרבי של 112 כוחות סוס ב-6000 סל"ד. המומנט המרבי שלה הוא 13.9 קג"מ המתקבל ב-4400 סל"ד, מאיצה מאפס למאה קמ"ש ב-11.2 שניות ובעלת מהירות מרבית של 175 קמ"ש.


והנה היתרון שלה: היאריס היא בעלת צריכת דלק ממוצעת של 20.8 ק"מ לליטר, עם צריכת דלק עירונית של 16.7 ק"מ לליטר וצריכת דלק בינעירונית של 24.4 ק"מ לליטר – אשר העניקו ליאריס דרגת זיהום 4 בלבד.

אם אתם מעוניינים לחסוך בדלק עוד יותר וגם לשמור על איכות הסביבה, תשמחו לשמוע שהגרסה ההיברידית של היאריס יכולה אף להגיע לצריכת דלק משולבת של 27.8 ק"מ לליטר!

לגלריית רכבי מאזדה 2  לחצו

לגלריית רכבי טויוטה יאריס לחצו

 

הכסף מדבר


בסופו של דבר, הרכב צריך להיות מותאם גם לתקציב שלנו, ולכן גם המחיר שלו הוא גורם חשוב בעת הרכישה.

טויוטה יאריס


היאריס מתומחרת במחיר של 88,900 ש"ח לפי מחיר המחירון לדגם סול הידני ועד מחיר של 114,000 ש"ח לדגם ההיברידי המתקדם ביותר.

המאזדה 2
את מאזדה 2 ניתן למצוא במחיר מחירון של 99,000 ש"ח לגרסת אקטיב הבסיסית ועד מחיר של 120,000 ש"ח לגרסת הקומפורט המאובזרת.

עמודים רלוונטיים נוספים:

תפריט מכירת רכב
מידע על רכבי פורד
מידע על רכבי קיה
מידע על רכבי טויוטה
מידע על רכבי יונדאי
מידע על רכבי רנו
רכב עד 40,000 ש"ח